Začal nový školní rok, přes milión žáků se vrátilo do lavic

Testováním na covid-19 začal dnes ve školách po dvouměsíčních prázdninách nový školní rok.

Do lavic poprvé usedlo kolem 110 300 prvňáků, tedy asi o 1700 víc než loni.  Do základních a středních škol bude chodit asi 1,4 milionu žáků. Podobně jako už loni na ně kvůli epidemii covidu-19 čekají i některá přísnější hygienická opatření jako třeba častější používání dezinfekce nebo větrání.

Hned ráno se žáci s výjimkou prvňáků museli preventivně otestovat na covid-19. Pro žáky prvních tříd bude testování i ve čtvrtek. Další termíny pro antigenní testování následují 6. a 9. září. Pokud pak bude ve školách v jednom okrese víc než 25 pozitivních případů na sto tisíc provedených testů, testování tam bude pokračovalo do konce září, vždy jednou týdně.
Žáci, kteří se nenechají testovat ani nedoloží jinak bezinfekčnost, budou muset nosit roušku či respirátor i při výuce, nebudou smět cvičit v tělocvičně a zpívat. Pokud odmítnou i to, nebudou se moci účastnit prezenční výuky. Zda budou omezení pro netestované pokračovat i po skončení preventivního testování, mimořádné opatření nyní neupravuje. Zaměstnanci škol si budou muset testy zajistit sami, výjimku budou mít očkovaní a lidé po covidu-19. Pro žáky a studenty s autismem stále platí výjimka z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest. 

Zdroj: www.denik.cz
 

Přejít nahoru