Podpoříte mladého a talentovaného básníka Woÿtu?

Na crowdfundingové platformě HihHit.cz jsme založili sbírku na knižní vydání básní mladého a velmi talentovaného básníka s autismem Woÿty. Pomůžeme mu společně splnit sen?

Když spolužáci hráli vybíjenou, on seděl v koutě. Nechtěli ho mezi sebe. Jedinou společností mu byl sešit – sešit, do kterého začal psát básně. Básně, co berou za srdce. Vojtovým snem je vydat sbírku. 

Jak dospělý autista přemýšlí o životě? Jaký je jeho svět? Odpověď na tyto otázky vám může dát knížka Woÿty veršů. Dovoluje si vás srdečně pozvat na malý výlet do své vnitřní země. A věřte, že není ani zdaleka jen černobílá – naopak, barvami přímo překypuje. Kniha bude ilustrována Emou Krátkou, mladou ženou, která má stejně jako Woÿta autismus.

Lidem s autismem pomáháme od roku 2003. Na některé projekty však sami finančně nestačíme, i když bychom moc chtěli. Proto jsme se rozhodli příběh Woÿty zveřejnit a o finanční pomoc požádat veřejnost. Čím víc peněz vybereme, tím výpravnější publikace bude. Přejeme si vydat krásnou kvalitně zpracovanou sbírku básní, vytvořit malé umělecké dílo, které čtenáře potěší nejen obsahem, ale i formou. Finanční prostředky budou využity na veškeré náklady spojené s vydáním knížky, její propagací a distribucí a výrobou odměn. Každou korunu vybranou navíc investujeme do kampaně související s podporou knihy, poezie, přírody i lidí s autismem. Těšíme se na setkání s vámi na křtu knihy, autorských čteních, osvětových přednáškách a besedách s autorem.  

Vnitřní země je nyní ve fázi rukopisu. Pokud se nám společně povede vybrat cílovou částku, pustí se Ema do ilustrací, proběhne sazba, grafické práce, nakonec tisk a vazba. Odhadujeme, že Woÿtovy verše by ke svým čtenářům mohly ze stránky knihy promlouvat nejpozději za půl roku. Kniha vyjde v nakladatelství PASPARTA, v námi zřízeném nakladatelství fungujícím na principu sociálního podniku. Nakladatelství dává práci lidem s autismem a výrazně přispívá k zlepšení informovanosti o poruchách autistického spektra. 

Přispět do sbírky a vybrat si svou odměnu můžete ZDE.