Ode dneška se plně otevírají všechny typy škol

Další balíček rozvolnění přináší i otevření všech typů škol v prezenční výuce.

Ode dneška se v Česku uvolňují další protiepidemická opatření. Končí rotační výuka žáků druhých stupňů základních škol v krajích, kde dosud nebylo kvůli epidemické situaci možné vyučovat prezenčně. Přejít na plnou výuku mohou i střední a vysoké školy v celé republice. Na běžnou prezenční výuku tak přechází i druhé stupně základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií i v těch krajích, kde to ještě minulý týden nebylo možné kvůli horší epidemické situaci. Týká se to krajů Jihočeského, Ústeckého, Olomouckého, Moravskoslezského, Jihomoravského a Zlínského a Vysočiny. Další uvolnění platí pro šatny, které mohou od pondělí děti využívat.

Pro teoretickou výuku se otevírají také posluchárny vysokých škol. Účastníci přednášek musí dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru.

Běžnou výuku zřejmě obnovuje i většina základních uměleckých škol (ZUŠ) a střediska volného času.  

Povinné jsou ve školách dál roušky (pro děti s PAS však stále platí výjimka ) a testování na covid-19. Žákům ZUŠ se sice budou uznávat výsledky testů ze základních či středních škol, ale po kratší dobu, než je frekvence testování v těchto školách. Pro ZUŠ nemá být test starší 72 hodin a PCR test bude platit sedm dní.

Desetičlenné skupiny dětí v kroužcích a ZUŠ se budou moci scházet i bez testu. S testem pak může být uvnitř až 50 lidí a venku 100.

Zdroj: https://www.idnes.cz

Přejít nahoru