Vánoční strom splněných přání TESCO

Návštěvníci obchodního centra TESCO Praha Zličín mohou ode dneška udělat dobrý skutek a potěšit vánočním dárkem děti s poruchou autistického spektra. Letos mohou také podpořit dárkem jednu ze služeb, které dětem s PAS poskytuje NAUTIS.

Akce, která se koná už popáté v řadě,  je originální v tom, že si sami můžete zvolit, jaké dětské přání splníte. Na vánočním stromečku, který naleznete při vstupu do hypermarketu TESCO,  jsou umístěna jednotlivá přáníčka dětí. Stačí, když vyberete přáníčko, zakoupíte dárek, který odevzdáte na pultu služeb zákazníkům, a my se postaráme o to, aby dárečky došly těm správným dětem. Dárky můžete zakoupit a odevzdat na info pultu od 15. listopadu do 18. prosince 2018. Předání dárků zajistí pracovníci prodejny TESCO Praha Zličín.

Věděli jste, že zhruba každé 75. dítě se narodí s obtížemi charakteristickými pro poruchu autistického spektra? Mnoho osob však zůstává stále nediagnostikovaných. S obtížemi se mohou potýkat celý život, navíc bez odborné pomoci. AUTISMUS je poruchou vývoje sociální interakce a komunikace. Jde o vrozenou odlišnost ve vývoji a fungování mozku, která způsobuje, že se dítě chová a myslí jinak než jeho vrstevníci. Někteří lidé s touto diagnózou vyžadují speciální vzdělávání a neustálý dohled, jiní žijí samostatně, jsou úspěšní v zaměstnání a vedou spokojený rodinný život. Nicméně u všech lidí s touto diagnózou je vývoj v konkrétních oblastech narušen do té míry, že lze dopad poruchy na člověka a na jeho rodinu považovat za závažný a handicapující.

Přejít nahoru