Centrum odlehčovacích služeb Sadská

Nabízíme rodinám nebo osobám, které pečují o děti a dospělé s PAS několikadenní odpočinek k nabrání nových sil nebo vyřízení potřebných záležitostí.

V Centru odlehčovacích služeb Sadská jsou pro klienty k dispozici čtyři pokoje s 5 lůžky, koupelna s vanou a sprchovým koutem, dvě WC, vybavená kuchyň, jídelna a společenská místnost. K dispozici je rovněž velká zahrada s trampolínou a houpačkou.

Služba je poskytována celoročně 24 hodin denně od pondělí do neděle. Délka pobytu i čas příjezdu a odjezdu je individuální.

Na pobytu je s klientem proškolený asistent, který mu zajišťuje vhodný program dle jeho individuálních potřeb a zájmů. Dále asistent poskytuje klientovi podporu v oblasti sebeobsluhy, komunikace, kontaktu s okolím apod. Možným programem je návštěva bazénu, procházky po okolí, návštěva dětského hřiště, výlety apod.

Kontakt do COS Sadská na službu konající asistenty: 778 971 219

Co si vzít s sebou?

  • dostatek oblečení na doma, na ven, pyžamo
  • plátěný pytel na špinavé prádlo
  • přezůvky
  • hygienické potřeby (ideálně pohromadě v označené kosmetické taštičce)
  • oblíbenou věc – hračku, knížku, CD, dobroty
  • malé kapesné – na vstupné do ZOO, bazénu, atd., případně na dobroty na výletě/vycházce
  • léky (připravené k podání v označené lékovce + aktuální soupis podávané medikace + originální balení léků včetně příbalových letáků)
  • průkaz ZTP/P

PROSÍM: Mějte věci označené. Usnadníte nám dohledávání věcí při balení.

Cena služby: 1 410 Kč/den (cca 24 hodin). V ceně je zahrnuta strava (200 Kč), ubytování (250 Kč) a péče (960 Kč).

Rozsah i výběr stravy je možné přizpůsobit požadavkům a potřebám klienta. Nezajišťujeme dietní stravování, např. bezlepkovou dietu – dietní stravu je nutné donést s sebou (strava nebude započítána do ceny pobytu).

V COS Sadská pořádáme i víkendové pobyty s dopravou z Prahy:

Tuto službu poskytujeme o víkendech během školního roku od pátku do neděle. Do Sadské jezdíme naším služebním vozem z Bohnic od respitního centra (Ústavní 102, Praha 8) v pátek 16.00–18.00, místo a čas vždy v dostatečném předstihu upřesní vedoucí konkrétního odlehčovacího víkendu. Návrat do Prahy je v neděli ve stejném čase. Na pobyt je možné se dopravit individuálně vlastním vozem.

Cena služby: 3 120 Kč/víkend. V ceně je zahrnuta strava (400 Kč) a doprava (300 Kč). V případě vlastní dopravy na pobyt se částka za dopravu z konečné ceny pobytu odečte.


Kontaktní osoba:

Šárka Henychová
vedoucí COS Sadská
sarka.henychova@nautis.cz, +420 774 723 197
Dr. Sokola 657, 289 12 Sadská

Přejít nahoru