NAUTIS FEST 2018 je úspěšně za námi. Děkujeme za podporu!

V neděli 17. června se v pražské Písecké bráně uskutečnil již 5. multižánrový festival NAUTIS FEST, který každoročně vzniká ve spolupráci zaměstnanců a příznivců NAUTIS, dobrovolníků a lidí s poruchou autistického spektra (PAS).

I NAUTIS FEST 2018 byl pořádán s cílem přesvědčit širokou veřejnost o tom, že lidé s PAS s vhodnou podporou dokáží realizovat den plný zábavy a spojovat prostřednictvím společného uměleckého prožitku veřejnost bez ohledu na věk, pohlaví či diagnózu. Výtěžek byl letos určen na podporu pobytových služeb pro osoby s autismem.

Festival zahájil vynikající saxofonista Max Šefčík. Po světových hitech ztvárněných na saxofon následovalo vyhlášení vítězů 7. ročníku fotosoutěže O nejlepší fotku v modrém. V porotě zasedli Magdalena Thorová, ředitelka NAUTIS; Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace Expobank; Marek Dvořák, grafický designér; Petra Valentová, rodič a předsedkyně neziskové organizace proPAS a Petr Brčák jako zástupce lidí s PAS.

V kategorii Svět je modrý získali:
1. místo – „A proto skáču“, Monika Chocová
2. místo – Koláž „Syn miluje vodu“, Petra Malíková a fotografie „Pohlednice“ Zuzana, ZŠ a PŠ Opava
3. místo – „Den s modrým míčkem“, ZŠ Kpt. Vajdy, Ostrava-Zábřeh

V kategorii Skupiny v modrém obsadili stupínky vítězů:
1. místo – „Už cesta je cíl“, MŠ Paprsek, Ostrava Hrabůvka
2. místo – „Den s modrým míčkem“, ZŠ Kpt. Vajdy, Ostrava-Zábřeh a „Úsměv pro každého v modrém“, ZŠS a PŠ Černovice
3. místo – „Modrá super parta z Hořovic“, ZŠ Hořovice

Vítězem Facebookových fanoušků se se 240 lajky stala fotografie “Eliášek v modrém” zaslaná paní Monikou Vaštíkovou.

Po vyhlášení prvních příček fotosoutěže, program festivalu pokračoval Historkami ze Semaforu v podání kolegy ze sociálního podniku nakladatelství PASPARTA Michala Kirchnera, navázala (r)Adost – kapela žáků a učitelů ze ZŠ Speciální Rooseveltova, Praha 6, hudebníci Ivan Hlas a Norbi Kovács, Čechomor unplugged, Bílá nemoc a Discoballs. Dr.amAS představil svou novou autorskou inscenaci postavenou na vyprávění příběhů ze života osob s Aspergerovým syndromema 5. místní akční skupina Českého červeného kříže Praha 1 si připravila ukázku první pomoci. Celý festival moderoval vynikající Josef Melen. Všichni účinkující (vč. moderátora) vystoupili bez nároku na honorář, za což jim patří naše vřelé poděkování. Za dramaturgickou výpomoc děkujeme pánům Zdeňkovi Hříbalovi a Marku Dočekalovi.

Součástí doprovodného programu byla umělecká dílnička a skákací hrad pro děti, jammování, prezentace sebeobhájcovského spolku Step.AUT nebo výstava fotografií pořízených nejen na letních odlehčovacích pobytech s názvem „Po stopách autismu“ od autorů Jana Šibíka, Renaty Němcové a Jindřicha Mynaříka.

Za podporu ve finanční podobě děkujeme Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstvu kultury ČR, Městské části Praha 6 a Nadaci Život umělce i všem těm, kteří štědře přispěli do sbírkových kasiček, či si zakoupili na NAUTIS FESTu něco dobrého, něco krásného nebo něco užitečného. Děkujeme také těm, kdo festival podpořili svou milou přítomností. Za důvěru projevenou udělením záštity NAUTIS FESTu děkujeme panu Ondřeji Kolářovi, starostovi MČ Praha 6.

Za dary v podobě lahodných nápojů a bezkonkurenčních pochutin patří náš velký dík PEPSI, Klášternímu pivovaru Strahov, Tiché cukrárně (www.tichakavarna.cz/ticha-cukrarna), Mlsce – bezlepkové pekárně (www.mlska.cz) a Jako doma – Jídelně kuchařek bez domova. Poděkování patří také paní Janě Poláčkové – JP Design, která nám věnovalavýtěžek z prodejekrásných, originálních šperků vyráběných technikou kumihimo, a Mental Café. Díky Vám jsme na podporu pobytových služeb pro osoby s autismem vybrali nádherných 21 346 Kč.V neposlední řadě moc děkujeme všem, kteří nám pomohli s realizací festivalu v den konání.

Za vynikající technickou podporu v průběhu celé akce děkujeme panu Patrikovi Bémovi z Agentury FOR DREAMS a Písecké bráně za poskytnutí krásných historických prostor.Rovněž velice děkujeme Renátě Králové za bezplatnou a bezvadnou fotodokumentaci celého festivalu.

Za bezplatnou propagaci NAUTIS FESTu 2018 děkujeme mediálním partnerům Kudy z nudy, Helpnet.cz, BuduPomahat.cz, praha6.cz a luxus.cz.

Konečný výtěžek z akce bude oznámen po rozpečetění sbírkových kasiček na úřadu MČ Praha 17 během příštího týdne.

Těšíme se na příští ročník a věříme, že Vy také!

Přejít nahoru