Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem s PAS a jejich blízkým z Ukrajiny

NAUTIS vyhlašuje sbírku na pomoc lidem s autismem a jejich blízkým, kteří přicházejí do ČR z Ukrajiny a po náročné cestě potřebují krizovou péči a poradenství.

Již 19 let nabízíme cesty, jak porozumět autismu. Díky tomu většina z Vás ví, že cestování je pro děti s autismem a jejich blízké i v časech pohody náročná disciplína: úzkost, stres, panické záchvaty, různorodé projevy chování, které pro okolí mohou být krajně obtěžující a nepochopitelné.

Nyní se na cestu za porozuměním a bezpečím vydaly statisíce lidí z Ukrajiny. Mezi nimi jsou stovky dětí s autismem a jejich blízkých. Kromě potíží spojených s cestováním čelí náročné změně prostředí i zavedeného režimu, zimě, hladu a nejistotě. Mnoho lidí dožene taková situace na pokraj sil – lidé s autismem a jejich příbuzní se ale nacházejí daleko za touto hranicí.

V NAUTIS děláme vše pro to, aby i jejich cesta měla dobrý konec. Oslovilo nás už přes dvacet rodin, které potřebují akutní péči a podporu. Obratem jsme zřídili telefonní linku v ukrajinštině, informujeme o naší nabídce pomoci a díky dobrovolníkům, kteří našim expertům přímé péče tlumočí, situaci nově příchozích stabilizujeme.

Sbírka na pomoc lidem s autismem a jejich blízkým, kteří v České republice hledají útočiště před ruskou agresí, má za cíl rozšíření našich kapacit. Přizpůsobíme je potřebám a aktuální situaci nových klientů a zachováme kvalitní a maximálně dostupnou péči pro naše stávající uživatele.

Pomozte NAUTIS pomáhat těm nejpotřebnějším – lidem s handicapem na útěku před válkou.

Číslo transparentního sbírkového účtu: 2003420034/5500 

Přejít nahoru