Středisko volnočasových aktivit pro děti a dospívající

Hledáme právě Vás?

Hledáme dobrovolníky do volnočasových aktivit pro dospělé s PAS

CO DĚLÁME:

Akce probíhají v běžném prostředí, nejedná se o „kroužky“. Výlety, přednášky, kino, kavárny, apod. Koná se cca 4-5 akcí měsíčně. Pravidelně se konají jen vycházky po Praze (vždy první středu v měsíci od 16h). Účastníky akcí jsou lidi s PAS s menší a střední mírou potřebné podpory (pokaždé trochu jinak složená skupina).

KOHO A NA CO HLEDÁME:

Hledáme dobrovolníky, kteří by na akce s námi chodili. Nemusí na všech 4-5 akcí, stačí třeba „jen“ 1-2, ale byli bychom rádi za dlouhodobou spolupráci. Hledáme komunikativní, trpělivé lidi s respektem k jinakosti. Organizační schopnosti jsou velké plus, ale nejsou nutné. Není potřeba žádný profesní vztah k sociální práci či zkušenost s asistencí (nejedná se o úkony osobní péče či dopomoc při hygieně, apod.). Na akci bude vždy minimálně jeden další pracovník NAUTIS, takže zájemci nemusí mít obavu z přílišné zodpovědnosti, na kterou nejsou s novou skupinu lidí zvyklí. Na druhou stranu na rovinu říkáme, že potřebujeme lidi spolehlivé a rozhodné; to znamená lidi, kteří chodí včas a účast na poslední chvíli neruší.

JAK SI TO NEJLÉPE VYZKOUŠET:

Jednoduché. Přijďte na vycházku po Praze. Každou první středu v měsíci od 16:00 do cca 18:00. Rozpis programu na aktuální měsíc, včetně srazu pro středeční vycházku ZDE.

A bude fajn také předem kontaktovat kolegy z volnočasového klubu: volnocasovyklub@nautis.cz. Tel. čísla případně na stejné stránce jako program (dole).

Přejít nahoru