Psycholožka Kateřina Thorová doporučuje hry Access+

Proč by neměla tato nová řada společenských her uniknout vaší pozornosti?

Na českém trhu nově najdete speciální řadu společenských her s názvem Access+. Od klasických her se liší v tom, že jsou přizpůsobené pro hráče s kognitivními poruchami. Přinesou jim radost ze hry a zároveň přirozeně přispějí k rozvoji jejich schopností. Skvěle se tedy hodí i pro osoby s PAS. Řadu Access+ seženete na e-shopu našeho nakladatelství Pasparta. Vybírat můžete z her Kdy se to stalo?, Dobble a Cortex.

Koupí každé hry přispějete 35 Kč na služby NAUTIS.

Přečtěte si, co o řadě Access+ říká PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D., metodická ředitelka NAUTIS a psycholožka:

„Hraní deskových her přináší příležitost zapojovat se do interakce s lidmi strukturovaným a přitom přirozeným způsobem, a to i lidem, kteří mají se sociálním kontaktem obtíže. Jasně stanovená pravidla snižují úzkost ze sociálního kontaktu a mohou se stát užitečnými pomocníky při budování a posilování vztahů.

Hry Access+ jsou upravené tak, aby umožňovaly zapojit do hry i jedince, pro které jsou běžné formy deskových her příliš obtížné. Stejně jako klasické hry i Access+ přinášejí radost ze hry, poskytují prostor pro rozvoj a posilování schopností, jako je plánování a rozhodování, reakční čas, soustředění, paměť, logické myšlení a emoční regulace. Vědomostní hra Kdy se to stalo? je vhodným doplňkem ke školnímu učivu. Její část o osobních zážitcích dokázala zaujmout jak děti s dysfázií, tak autismem. Hra Cortex obsahuje i hmatové prvky, které pomáhají rozvíjet smyslové vnímání a jemnou motoriku. Hry Access+ lze výborně využít jako nácvikovou, přestupní stanici, která dítě posune ke hraní běžných forem deskových her.“

Přejít nahoru