NAUTIS FEST 2019 je za námi!

Uplynulou sobotu se v pražské Písecké bráně uskutečnil šestý multižánrový festival NAUTIS FEST, který každoročně vzniká ve spolupráci zaměstnanců NAUTIS, dobrovolníků, příznivců NAUTIS a lidí s poruchou autistického spektra.

I NAUTIS FEST 2019 byl pořádán s cílem přesvědčit širokou veřejnost o tom, že lidé s PAS s vhodnou podporou dokáží realizovat den plný zábavy a spojovat prostřednictvím společného uměleckého prožitku veřejnost bez ohledu na věk, pohlaví či diagnózu. Výtěžek je určen na podporu sociálních služeb pro osoby s autismem.

Celým dnem provázela moderátorka Mahulena Bočanová. Festival zahájila rytmická kapela Filip Zangi & PURPUR, následována rockovými MSB, školní (r)Adostí, šansonovou Naďou Válovou, gospelovými T´N´T a zlatým hřebem večera, folkrockovou Bílou nemocí. Ukázky své práce předvedli policejní psovodi se služebními psy, pražští hasiči se svou lezeckou technikou a pražský záchranář Martin Trhlík vedl workshop jak správně poskytnout první pomoc. Zatančila skupina ViViD Dance Company, Dr.amAS uvedli divadelní představení Sněhen, své básně recitoval Woyta Kotek a semaforské historky vyprávěl Michal Kirchner.

Tradičně byla vyhlášena soutěž O nejlepší fotku v modrém, v kategorii Svět je modrý získala 1. místo fotografie Slavili jsme modře od Školky pod Bětuškou, mateřské školy Slaný. Kategorii Skupinové foto v modrém vyhrála fotografie ZŠ Dolákova Praha 8 s názvem Komunikace v modrém.
Vítězem Facebookových fanoušků v kategorii Skupinové foto v modrém se stala fotografie z názvem Učíme se vzájemně, rosteme společně od MŠ Duha Soběslav, která nasbírala 382 lajků. V kategorii Svět je modrý byla i na Facebooku nejúspěšnější fotka Slavili jsme modře od Školy pod Bětuškou, mateřské školy Slaný se 189 lajky.

Poděkování patří Městské části Praha 6, Ministerstvu kultury ČR, Magistrátu hl. města Prahy, společnosti Pepsi, hypermarketu Tesco Zličín, bezlepkové pekárně Mlska, Merhautovu pekařství a Naší Toustárně. Za vynikající technickou podporu v průběhu celé akce děkujeme Patrikovi Bémovi z Agentury FOR DREAMS, Písecké bráně za poskytnutí krásných historických prostor a společnosti Julius Meinl za vynikající kávu. Rovněž velice děkujeme Renátě Králové za bezplatnou fotodokumentaci celého festivalu. Velké díky patří také Policii ČR a Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy za ochotu předvést ukázky své práce.

Za bezplatnou propagaci NAUTIS FESTu 2019 děkujeme mediálním partnerům Kudy z nudy, rádiím KISS, Country, Signál a Beat a OSA za poskytnutí bezúplatné licence.

A obrovský dík patří všem účinkujícím, všichni vystoupili bez nároku na honorář.

Z dobrovolného vstupného jsme získali částku 13. 277,- Kč!

Děkujeme všem a zase za rok na viděnou! 

Přejít nahoru