Nabízíme nově podporu peer konzultanta

V rámci poradny nabízíme dospělým lidem s autismem a jejich blízkým možnost se setkat a pohovořit s naší peer konzultantkou a psycholožkou Michaelou Matiovou.

Kdo je to peer konzultant?

Peer konzultant je pracovník s osobní zkušeností s danou životní situací, obtížemi či poruchou. Využívá svůj vlastní životní příběh jako metodu podpory lidí se stejnou zkušeností.

Peer konzultace pro dospělé klienty v NAUTIS zajišťuje naše psycholožka Mgr. Michaela Matiová, která má sama diagnostikován Aspergerův syndrom.

Jak rozhovor s peer konzultantem probíhá?

Cílem služby je sdílení, podpora a motivace dospělého klienta na spektru k dalším životním krokům, které zkvalitní jeho další životní cestu.

Obsahem konzultace je pochopení, podpora a upřímná rada člověka se zkušeností, který si již prošel podobnými problémy, kterými si právě procházíte vy.

Vzhledem k psychologickému a psychoterapeutickému vzdělání peer konzultantky se v průběhu konzultace mohou objevovat i terapeutické prvky. Tato služba však nenahrazuje psychoterapii. Psychoterapie je vhodná jako pokračování těchto konzultací, kde může klient dlouhodobě pracovat na konkrétních problémech.

Služba je poskytována zdarma v maximálním rozsahu tři konzultace. 

Poskytovat ji lze formou osobní konzultace, telefonické konzultace či konzultace přes videohovor.

Kdo může služeb peer konzultanta využít?

Dospělí lidé s PAS, kteří se chtějí setkat s někým, s kým mohou sdílet své zkušenosti z života s PAS a u koho se mohou inspirovat.

Blízcí dospělých lidí s PAS, kteří se potřebují zorientovat v diagnóze PAS a lépe pochopit chování a prožívání svého blízkého.

Koho kontaktovat?

V případě zájmu můžete kontaktovat poradnu: poradna@nautis.cz nebo na telefonu 778 402 641.

Obrátit se můžete i přímo na peer konzultantku: michaela.matiova@nautis.cz

Více informací najdete na stránkách Poradny NAUTIS.

Přejít nahoru