Kino v klidu pro lidi s autismem

Od dubna si v pražském Bio Oko lidé s autismem začnou užívat Kino v klidu. Bez reklam, za částečného osvětlení, ztlumeného zvuku a s možností volně se pohybovat po sále i mimo něj a vracet se zpět. Areál kina je bezbariérový, personál je proškolen.

Od dubna si lidé s autismem začnou užívat Kino v klidu. V Bio Oko se 7. dubna od 10:00 uskuteční první projekce – dokumentární film Planeta Česko – bez reklam, za částečného osvětlení, ztlumeného zvuku, s možností volně se pohybovat nebo opakovaně opouštět sál a vracet se do něj zpět. Areál kina je bezbariérový, personál je proškolen a upozorněn na možné projevy vyplývající z daného handicapu, takže není třeba se obávat nepříjemných reakcí.

7. května se pak od 15:30 bude promítat animovaný film Coco. Dále se budou projekce konat následovně:
Liché měsíce (leden, březen, květen, červenec, září, listopad): první pondělí v měsíci od 15:30
Sudé měsíce (únor, duben, červen, srpen, říjen, prosinec): první sobota v měsíci od 10:00

Pro konkrétní program a rezervace sledujte prosím přímo web Bio Oko a podstránku věnovanou Kinu v klidu ZDE.

Vstupné je nastaveno standardně:
120 Kč základní
90 Kč (ZTP/P, senioři, děti do 12 let a studenti).
V rámci Kina v klidu je 1 doprovod zdarma.

Celý projekt je výsledkem dobrovolnické iniciativy, autoři této myšlenky vše připravovali ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Je třeba zmínit od začátku vstřícný postoj kina Bio Oko a vlídnou spolupráci s ním. Poděkování patří též za spolupráci s Paleta Letovice a Metaculture.

Aby byl projekt úspěšný a mohl se konat pravidelně, je potřeba co nejvyšší účast cílové skupiny. Žádáme tedy i Vás touto cestou o šíření informace o kinu mezi své známé a veřejnost prostřednictvím sociálních sítí apod. Pokud se projekt v Bio Oku uchytí, je naší snahou oslovovat další kina v jiných městech a zpřístupnit  tak Kino v klidu co nejvíce rodinám v různých částech ČR.

Děkujeme Vám za spolupráci a těšíme se na Vás,
za Kino v klidu Draha Kráčmarová, Bětka Kovandová, Dominika Hejzlarová a David Beránek.

P.S. máte-li nějaké dotazy či připomínky kontaktujte prosím Dominiku Hejzlarovou na e-mailu dominika.hejzlarova@nautis.cz.

Přejít nahoru