Denní stacionář na Praze 6 přijme klienty s autismem předškolního věku

Středisko DAR, Dětské centrum Paprsek na Praze 6 nabízí sociální službu denní stacionář každý pracovní den od 7.00 do 17.00 hod. (kromě státních svátků, vánočních prázdnin a 4 týdnů dovolené během letních prázdnin).

Středisko DAR nabízí podporu a péči dětem a mladým dospělým se speciálními potřebami, vyplývajícími ze zdravotního postižení (mentální, tělesné, smyslové, kombinované), dětem raného věku s opožděným psychomotorickým vývojem, dětem a mladým dospělým s poruchou autistického spektra, zpravidla od 2–26 let.

Cílem služby je poskytnout včasnou podporu a odbornou pomoc rodinám s dětmi či mladými lidmi s postižením a napomáhat k tomu, aby děti a mladí dospělí mohli vyrůstat ve vlastní rodině.

Předmětem činnosti denního stacionáře je poskytovat odbornou péči rehabilitační, zdravotní, sociální, výchovně-vzdělávací, psychologickou. Děti s tělesným a kombinovaným postižením mají individuální cvičení, 2x týdně vodoléčbu, výchovně-vzdělávací péči speciální pedagožky a 1x týdně léčebnou jízdu na koni. Děti s autismem a s obtížemi v komunikaci mají vypracován strukturovaný program s vizuální podporou. Při práci s klienty využíváme alternativní komunikaci. Vzhledem k současné skladbě klientů upřednostňujeme zájemce předškolního věku se speciálními potřebami.

Služby v denním stacionáři se hradí, lze se individuálně domluvit na konkrétních dnech využívání služby. Pracují zde laskaví a zkušení pracovníci a slouží zde i zdravotníci.

Středisko DAR se nachází poblíž tramvajové zastávky Červený Vrch a metra A stanice Nádraží Veleslavín.

Adresa: Alžírská 647/1, Praha 6

Telefon: 235 362 726

E-mailový kontakt:
PhDr. Monika Janíková – monika.janikova@dcpaprsek.org
Bc. Kristina Jindrová – kristina.jindrova@dcpaprsek.org

Více informací přímo na webu střediska ZDE.

Přejít nahoru